BOMA Milevsko Kotlíková dotace Středočeský kraj - 2. výzva

Ve Středočeském kraji jsme v letech 2013-2016 zpracovali 197 žádostí o Kotlíkovou dotaci.

Příjem žádostí 2. výzvy Kotlíkových dotací byl zahájen 4. 10. 2017. Našim Středočechům jsme už v předstihu zpracovávali dotační dokumentace, a hned ráno 4. 10. jsme provedli elektronické podání žádostí. Zákazníci k nám pouze přijeli podepsat papírovou část žádosti, která byla následně odeslána poštou na Krajský úřad. Tedy už žádné ponižující stání ve frontě!

Postupně jsme podávali další žádosti opozdilcům. A celkově jsme tak Středočechům v 2. výzvě podali 75 žádostí. Absolutní většina byla už schválena a pouze pár žádostí (od opozdilců) čeká na schválení.

Příjem žádostí 2. výzvy Kotlíkových dotací byl ukončen 29. 6. 2018.

Podle dostupných informací se "poslední 3. výzva Kotlíkových dotací rozběhne výhledově v 2. polovině roku 2019... Podmínky pro získání dotace se ale mohou od 1. a 2. kola lišit."

Toto byly podmínky 2. výzvy Kotlíkových dotací (ale je možné že se ve 3. výzvě změní):

Automatické nebo ruční kotle na pouze uhlínebudou dotovány
Automatické kotle na uhlí a pelety (např. Benekov atd.)75% maximálně 75 000,--Kč
Automatické kotle na pouze pelety80%, maximálně 120 000,--Kč
Kotle na dřevo s akumulační nádobou80%, maximálně 100 000,--Kč
Plynové kondenzační kotle75%, maximálně 95 000,--Kč
Tepelná čerpadla80%, maximálně 120 000,--
Pokud instalace proběhne v prioritní obci+ bonus 7 500,--Kč
Už se nebudou muset dělat žádná mikroenergetická opatření ani dokládat průkaz energetické náročnosti budovy

Bohužel už nebylo možno požádat o dotaci, pokud je starý kotel ve 3. nebo vyšší emisní třídě. Je nutno doložit Protokolem o kontrole kotle, že starý kotel je 1. nebo 2. emisní třídy! Kontrolu starého kotle a vystavení protokolu si můžete objednat u naší firmy.

I letos se opět ukázalo, že se vyplatí být připraven. Pokud jste to zanedbali a nechali si utéct 1. i 2. výzvu Kotlíkových dotací, ale máte zájem o instalaci dotovaného kotle nebo tepelného čerpadla, tak vyplňte níže uvedený formulář. Ještě letos Vám navrhneme vhodný kotel nebo tepelné čerpadlo a zpracujeme nabídku. A pokud nabídku odsouhlasíte, tak Vás zaevidujeme do našeho seznamu zájemců o podání žádostí v poslední 3. výzvě Kotlíkových dotací. A budete tak mezi prvními, komu v roce 2019 zpracujeme dokumentaci!

Využijte našich zkušeností. Napište nám, na co byste chtěli získat dotaci.