BOMA Milevsko řízené větrání s rekuperací

Pomalu se blíží doba, kdy v každém nově stavěném domě bude systém Řízeného větrání s rekuperací.

V pasivních domech je to již povinné, ale Řízené větrání s rekuperací je více než vhodné také pro instalaci do každé novostavby či kompletně rekonstruovaného objektu.

Investice do Řízeného větrání s rekuperací je jednou nejrozumnějších investic při stavbě či rekonstrukci domu. Pokud se nad níže uvedenými řádky zamyslíte, budete překvapeni, jaký to dává smysl.

Uživatelé domu s Řízeným větráním s rekuperací získávají mimo jiné:

  1. Dům bez prachu Dojde k zásadnímu snížení prašnosti v budově. Okny už se nedostává do domu prach ani pyl. Čerstvý vzduch je přiváděn z venkovního prostředí přes jednotku, ve které je filtr, který zachytává jak prach tak pyl. Prach, který vzniká v domě je pomalu, neviditelně a bez průvanu odváděn z domu odsávacím potrubím. Ženy ocení, že nemusejí tak často stírat prach a alergici se budou doma cítit skvěle.

  2. Dům se stále čerstvým vzduchem Z domu bude odváděn vydýchaný vzduch, různé pachy z nábytku, domácích mazlíčků, cigaretový kouř, a další škodliviny. A hlavně také CO2 který způsobuje únavu a bolesti hlavy. Čerstvý vzduch podporuje pohodu, spánek, schopnost koncentrace, výkonnost a prospívá zdraví.

  3. Dům bez hluku Protože nebudete muset otevírat okna, nebudete obtěžováni nadměrným hlukem z venkovního prostředí. Uvidíte jak se Vám bude krásně spát v ložnici s čerstvým vzduchem a bez hluku zvenčí.

  4. Dům bez much a komárů Protože nebudete otevírat okna, nebudou se Vám do domu dostávat komáři, mouchy a další nepříjemná „havěť“.

  5. Dům s úsporou tepla Jako bonus budete mít úsporu nákladů na vytápění. Díky rekuperaci si tento systém na sebe během svého provozu vydělá. Rekuperační jednotky Zehnder dokáží z odváděného vzduchu předat až 95% tepelné energie do čerstvého přiváděného vzduchu. V zimně tedy můžete ušetřit až 50% nákladů na vytápění, v létě nebudete muset tolik chladit, aby bylo v domě příjemně.

Poptejte u nás instalaci systému řízeného větrání s rekuperací Zehnder...