Neefektivní způsoby větrání

Existuje samozřejmě několik dalších způsobů jak dům větrat:

- postaru okny – ale to byste si pouštěli do domu prach, pyl, mouchy, komáry. Nehledě na to, že když přijde zima, bylo by Vám líto vyvětrávat draze pořízené teplo, a žili byste v nezdravém prostředí. A jistě nestavíte dům proto, abyste se v něm necítili dobře. Považujeme za nepřijatelné.

- pouze pomocí ventilátorů v koupelně, WC, a kuchyňské digestoři – Ale proto, aby ventilátory mohly vzduch z domu odvést, musí se stejné množství vzduchu někudy do domu dostat. A protože okna a dveře jsou dnes natolik těsné, tak se čerstvý vzduch do domu nedostane a ventilátory sice hučí, ale znečištěný vzduch z domu neodtahují. Větrání je tak od podzimu do jara při zavřených oknech nefunkční.

- Odvod vzduchu pomocí ventilátorů v koupelně, WC a kuchyňské digestoři v kombinaci s přisávacími ventily v přes fasádu v obytných místnostech - Toto může sice fungovat dobře, ale odváděli byste v zimě draze pořízené teplo a do obytných místností přiváděli ledový vzduch zvenku. Provozně nejdražší a nejméně komfortní řešení. Od září do května v podstatě nepoužitelné.

- Dříve obvyklý systém větrání sice také s rekuperací, ale s páteřními rozvody vzduchu – Koncepce je taková, že domem prochází páteřní vedení, ze kterého jsou odbočky do jednotlivých místností. Jako větrání to může fungovat dobře, ale páteřní potrubí funguje jako výborný zvukovod. Navíc jsou takové rozvody vzduchu nevyčistitelné. Tento způsob je vhodný pouze pro velké komerční objekty, kde to v prostě nejde jinak. Pro použití v běžných rodinných domech je tento způsob již dávno přežitý.

Stavíte-li nový rodinný dům, či provádíte kompletní rekonstrukci objektu, tak neváhejte a investujte do KVALITNÍHO systému Řízeného větrání s rekuperací Zehnder. Příjemné, čisté a zdravé prostředí v domě bude důkazem, že to byla investice opravdu smysluplná.

Poptejte u nás instalaci systému řízeného větrání s rekuperací Zehnder...