BOMA Milevsko vodoinstalace v novostavbách nebo při rekonstrukcích

Je zapotřebí vzít v úvahu ekonomiku provozu. Ač se to nezdá, i na vodě se nechá ušetřit několik tisícovek ročně. Běžně ve fázi hrubých rozvodů připravujeme oddělené rozvody užitkové vody pro WC a případně i pračky. Díky tomu je možno využít kdykoli v budoucnosti levných zdrojů vody (studna, vrt, zásobník dešťové vody atd.).

Nemalý podíl našich zakázek jsou rozvody vodovodu a kanalizace v novostavbách rodinných domů a komerčních objektů. Obvykle se stává, že investoři či stavební firmy podcení přípravu pro tuto etapu výstavby objektu. My se snažíme tomuto předejít včasnou komunikací s investorem, kdy s dostatečným předstihem řešíme rozmístění a typy zařizovacích předmětů. Ale nejen zařizovací předměty jsou důležité.

 

 

Ve stejné době, kdy se provádí hrubé rozvody vodovodu a kanalizace, už montujeme i rozdělovače podlahového topení a provádíme přívody potrubí a vodičů k rozdělovačům. I toto je potřeba udělat před tím, než se začnou dělat omítky.

 

Ve fázi hrubé stavby můžeme provést i přípravu potrubí pro systém řízeného větrání s rekuperací. Rekuperaci bude možno dodělat buď ještě v průběhu stavby, nebo třeba až někdy v budoucnosti. Je super mít to připraveno. Majitelé nových těsných domů obvykle litují, že si větrání s rekuperací nenechali udělat. Ale v zabydleném domě už nemají sílu něco bourat...

 

Při hrubých rozvodech vodovodu a kanalizace často děláme i přípravu potrubí a vodiče pro solární systém. Máte vhodně orientovanou střechu a uvažujete o solárním systému? Můžeme v průběhu stavby připravit potrubí a vodič z technické místnosti do půdního prostoru. A pak už bude snadné solární systém kdykoli dodělat.

Poptejte u nás vodoinstalace, nebo třeba i něco dalšího...